Jagatud hetked

Autorid Peeter Langovits ja Toomas Dettenborn, tekstiautor Sanna Immanen, kujundaja Allan Appelberg

Eesti ja Soome iseseisvuse 95. juubeliaastaks valminud fotonäitus „Jagatud hetked“ toob vaatajateni sündmuseid, tähtsaid hetki ja kohtumisi, mis kirjeldavad viimaste aastakümnete Eesti ja Soome vahelisi südamlikke suhteid.

Postimehe fotograaf Peeter Langovits (s. 1948) ja Soome-eestlasest fotograaf  Toomas Dettenborn (s. 1962) on jälginud paljusid tähtsaid kohtumisi, huvitavaid inimesi ja toredaid sündmusi Eesti-Soome suhete teljel. Näitus, mis on kokku pandud fotoaparaati talletatud hetkedest, on austusavaldus kõigile neile, kes on ajanud Eesti-Soome asja ja hoolitsenud oma tööga selle eest, et meie maade suhted arenevad ja süvenevad kõigil elualadel.

Kes olid kohal, kui Helsinki Lääneterminal pidulikult avati? Kus nõukaaegne buss KavZ praegu ringi sõidab? Milliseid Soome ja Eesti kaksikuid võib Soome ja Eesti muusikaüritustel kohata? Mis muuseum asub Äksis? Kes Eesti artistidest annab oma plaate välja Soome muusikafirma nime all? Neile ja paljudele teistele küsimustele saate vastuse.

Näituse koostasid Grete Ahtola ja Jenni Kavén, selle trükkis IdLam ning välja andis Eesti Instituut Soomes. Koostööd tegi Soome Eesti-Seltside Liit SVYL. Toetasid Postimees ja Eesti Instituudi Sõprade Selts.

Näitus asub Eesti Instituudi Soome esinduses (helsinki@estinst.ee).