Eesti päevad Šotimaal

01.11.2005

Eesti Instituudi, välisministeeriumi, Londoni suursaatkonna, kultuuriministeeriumi, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ning paljude teiste Eesti ja Šoti partnerite koostöös toimuvad Šotimaal 1. kuni 9. novembrini kestvad Eesti päevad.
Üritustesari algab 1. novembri õhtul Šoti parlamendi esimehe George Reidi, Šoti rahandus- ja avaliku sektori reformi minister Tom McCabe’i ja Eesti välisminister Urmas Paeti vastuvõtuga Šoti parlamendihoones.
Kokku on Eesti päevadel kavas ligi 30 üksikettevõtmist kunsti-, muusika-, spordi-, teadus- ja ärivaldkonnast. Eestist osaleb esinduslik delegatsioon, kelle seas on nii ärimehi ja poliitikuid kui ka rida kunstnikke ja muusikuid, teiste seas ka Eesti Rahvusmeeskoor.
Üritusi toimub mitmel pool Šotimaal ning esindatud on muuhulgas pärimusmuusika, rahvusmeeskoori kontsert, ehtekunsti õpituba ja sümpoosion ning mitu äriseminari.
Eesti päevad on omalaadseks vastuseks Briti kultuuripäevadele Eestis 1997. a., BBC Šoti sümfooniaorkestri esinemisele Eestis 2004. aastal ning Ene Ergma ja Juhan Partsi Šotimaa-visiitidele.
Lisaks Lauskmaa-Šoti keskustele Edinburgh’le ja Glasgow’le jõuavad Eesti kultuuri- ja äriesindused ka mujale Šotimaale: pärimusmuusikud väisavad Šoti Mägismaa pealinna Invernessi ja Shetlandi saari ning mõlema maa ärimehed peavad lisaks muudele kohtumistele ühisseminari Anguse maakonnas Monifieth’is.
Eesti päevade kultuuriosa keskendub kodu- ja välismaal tunnustust pälvivale: tänavu oma 75. juubelit tähistava helilooja Veljo Tormise muusikale ning 2004. aastal koorilaulu-Grammy võitnud Eesti Rahvusmeeskoorile.
Üheks Eesti päevade tähelepanuväärsemaks ürituseks ongi viimase esinemine Šoti parlamendi vastvalminud hoones. Kontserdi teeb eriliseks ka asjaolu, et RAM’i kontsert on esimene sellelaadne üritus ülimoodsas, käesoleva aasta parima Šoti hoone auhinna saanud ehitises.
Šoti parlamendis on Eesti päevade ajal avatud ka Eesti Instituudi poolt Endel Grensmanni aerofotodest koostatud näitus "Linnu Eesti" ning Eesti Instituudi näitus Eesti-Šoti kultuurisuhetest läbi ajaloo, "At the same latitude". Ühtlasi annab Eesti Instituut Eesti päevade puhul välja "de Cultu Civili estonico/Estonian Culture" eriväljaande.

Lähem info ja kava Eesti päevade kodulehelt.

< TAGASI
Kalender
< Jaanuar 2005 >
E T K N R L P
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31