Seminar – Eesti keele päevad Stockholmis

15.03.2008

Emakeelepäevale (14.märts) pühendatud kahepäevase seminari esimene päev on suunatud kogu Rootsi endistele ja praegustele eesti keele õpetajatele, õppijatele, tõlkijatele, tõlkidele, giididele ja kõigile teistele keelehuvilistele. Ettekannetega eesti keele professorid (prof.Els Oksaar, Hamburg; prof.Raimo Raag, Uppsala, prof. Jüri Valge, Tallinn), asjatundjad ja praktikud nii Eestist kui Rootsist. Ettekaned käsitlevad eesti keelt ja selle arengut, mitmekeelsuse eeliseid lapse arengus, Eesti keele alalhoidmise toetamist läbi Rahvuskaaslaste programmi ja teisi Rootsis elavatele ja eesti keelt igapäeva elus kasutavatele inimestele huvipakkuvaid teemasid Seminari teine päev on suunatud peamiselt lapsevanematele, eesti keele ja mitmekeelsuse huvilistele. Samal ajal kui eesti keele edasiandmisest huvitatud lapsevanemad saavad osa seminarist Restorani saalis, on REL Sthlm Mudilasringi tegevuse raames eriprogramm lastele (3-10 a.) Eesti Lasteaia “Pääsuke” ruumides. Mõeldud on ka päris väikeste seminarikülaliste ja nende vanemate peale- loengusaalis on neile loodud mängulisem kuulamispaik. Pauside ajal on Eesti Maja näitusesaalis võimalik tutvuda uute eesti keele õppevahendite, laste- ja noortekirjandusega. Raamatuid tutvustavad Eesti kirjastuste Koolibri ja TEA esindajad. Samas avatud Eesti Instituudi näitus “Eesti aabitsa lugu”. Seminari töökeel: eesti keel.
EMAKEELEPÄEVA ERIPROGRAMM MUDILASTELE Stockholmi Eesti  Lasteaia “Pääsuke” ruumidesse on oodatud 3-10.a. eesti keelt oskavad lapsed.
Pärimusmuusika tudengid Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiast Karoliina Kreintaal, Katariina Raska & Jalmar Vabarna tutvustavad eesti rahvapille: viiul, hiiu kannel, väikekannel, kitarr, karmoška, eesti torupill, parmupill, pikkvile, sopransaksofon. Lisaks regilaul, rahvatants ja nukunäidend “Okasroosike” (Heino Seljamaa, Teater Kohvris) Emakeelepäeva laste programmi lõppeb lastefilmiga “Röövlirahnu Martin”.
Koostöös: RELi, klubi Esteticu ja REL Sth Mudilasringiga
Lisainfo: www.einst.ee/sverige (eesti keeles)

 

< TAGASI
Kalender
< Jaanuar 2008 >
E T K N R L P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031