Eesti Insituudi Soome esinduse juubelikogumik "Imede aeg. Ihmeiden aika"

Eesti Maja
Suvilahti, Sörnäisten rantatie 22 Helsinki Soome
06.12.2010 - 31.12.2010

Eesti Instituudi Soome esindus tähistas sel sügisel oma juubeliaastat. Juubeli puhul ilmunud kakskeelne raamat "Imede aeg. Ihmeiden aika" on nüüdsest saadaval ka Tallinna raamatukauplustes ja Eesti Instituudi kontoris Suur-Karja 14, Tallinn.

Juubeliraamat sisaldab mitmeid esmakordselt trükis ilmuvaid esseesid, mis kõik käsitlevad Eesti arengut ja Eesti-Soome suhteid viimasel kahel aastakümnel. Lisaks on raamatus rohkete fotodega ülevaade Soome esinduse viieteistkümne tegevusaasta sündmustest.

Kogumiku avab vabariigi presidendi Toomas Hendrik Ilvese eessõna, milles ta räägib lühidalt Eesti Instituudi olulisusest ja missioonist Soomes. Järgneb Eesti Instituudi direktori Mart Meri eessõna ja tervitus. Eesti Instituudi Sõprade Seltsi esimees Jaakko Blomberg annab lühiülevaate Eesti Instituudi ja seltsi vahelisest koostööst. Euroopa Komisjoni Eesti esinduse meedianõunik Erkki Bahovski kirjutab Eesti tormilisest arengust viimaste aastakümnete jooksul ja Eesti võimalikest tulevikustsenaariumitest. Marju Lauristin ja Peeter Vihalemm arutlevad tagasivaatavalt Eesti siirdeaja ning selle üle, kas Eesti on olnud õigel teel. Majandusteadlane Erik Terk analüüsib Eesti majanduse käekäiku läbi tormilisete aastakümnete. Kirjanik Jan Kaus mõtiskleb viimase aja Eesti kultuuri ja individualismi ajastu üle. Kunstiajaloolane ja -kriitik Anu Liivak kirjutab praegusest Eesti kunstimaastikust kui veerand sajandit tagasi alanud protsesside tulemusest. Juubeliraamatu viimase artikli "Ajaloo virvendus" autor on Kulle Raig, kes oli Eesti Instituudi juht Soomes aastatel 1995–1999.

Eesti Instituudi Sõprade Seltsi toetusel ilmunud juubeliraamatut saab osta ka Soomest – Eesti Instituudist Helsingis (Sörnäisten rantatie 22, Suvilahti). Peagi jõuab raamat raamatupoodidesse ka Soomes, lisaks on teos müügil Soome Eesti Seltside Liidu internetipoes (http://www.svyl.net/verkkopuoti/index.html).

Kontakt

Eesti Instituut Soomes
helsinki@estinst.ee
Suvilahti, Sörnäisten rantatie 22, 00540 Helsinki, Soome
(+358) 966 9805, (+358) 50 438 5331, (+358) 45 131 6992
http://www.viro-instituutti.fi/

Eesti Instituut tänab sündmuse partnereid ja korraldajaid:

Eesti Instituudi Sõbrad Soomes

Üritust toetavad:
Eesti Instituudi Sõprade Selts Soomes

Vaata ka:
< TAGASI