Ungari: Fookuses Teater NO99

Eesti Instituut Ungaris
Falk M. u. 22. fe. 2 Budapest Ungari
28.11.2012 18:30 - 20:45

Teatriõhtute sarjas tutvustatakse eesti teatrimaastiku silmapaistvamaid tegelasi ning saavutusi, keskendudes igal aastal ühele teatritrupile. 2012. aastal näidatakse seitset Teater NO99 lavastuse linastust. Sel korral saab näha etendust "Nafta! Ver 1.2". Sissejuhatuse teeb teatriteadlane Ildikó Sirató.

"Nafta! Ver 1.2" on dokumentaalne kabaree naftaajastu lõppemisest. Mis saab edasi? Kas puhkeb paanika? Või suudab põlevkivi meid lõplikult naftast võõrutada ja tulevikku juhatada? Kes peaks vastutama ja miks nad ei vastuta? Mis tuumajaam? Mis tuuleenergia? Lavastus ei otsi vastuseid, vaid loeb arve. Countdown on kiire.

Küsimus pole vaid naftas - maavaras, mida vähesed näinud, kuid millest meie igapäevane elu ilmselt enim sõltub. Lisaks suurtele majandussüsteemidele puutume naftaga kaudselt kokku iga päev: mootorit käivitades, saia ostes, telekat vaadates, teatris käies. Aga tõesti, küsimus ei ole ju ainult ühes maavaras - küsimus on energiavarude priiskamises, looduse tüngamises ning häbitunde puudumises.

"Nafta!" põhineb dokumentaalsel andmestikul, liites siia estraadi. Küsimused on suured ja tõsised, kuid nendest rääkimine lõõgastav. Mängib popmuusika ning massaažisalongide mahe muusika, näitlejad tantsivad. Ansip räägib tuhandeaastasest rahuriigist, pangad pakuvad veelgi paremaid laene, autod neelavad veelgi rohkem kütust. Enam paremaks minna ju ei saa?

"Nafta!" lavastajad ning autorid on Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semper, kunstnik Ene-Liis Semper.
Liikumine: Jüri Nael
Kontsertmeister: Zoja Hertz

Osades: Mirtel Pohla, Tambet Tuisk, Gert Raudsep, Kristjan Sarv, Jaak Prints

Esietendus 11. veebruar 2006.

Etendus kestab umbes 2 tundi ja 15 minutit.

Kontakt

Eesti Instituut Ungaris
budapest@estinst.ee
Falk Miksa u. 22. fe. 2., 1055 Budapest, Ungari
(+36) 1 386 2462, (+36) 3 0423 7143
http://www.esztorszag.hu/

< TAGASI