Soome: Eesti Instituut Tuglase Seltsi Mardilaadal Helsinkis

Kaablitehas
Tallberginkatu 1 C 15 Helsinki Soome
24.11.2012 - 25.11.2012

Eesti Instituut osaleb Mardilaadal koos Eesti Instituudi Sõprade Seltsiga. Tutvustatakse instituudi tegevust Soomes: tulevasi sündmusi, uusi trükiseid ja näitusi. Samas on huvilistel võimalik liituda Eesti Instituudi Sõprade Seltsiga ja osa võtta Eesti-teemalisest viktoriinist. Õigesti vastanute vahel loositakse välja magusaid auhindu.

Eesti Instituut tähistab Mardilaadal ka eesti filmi 100. sünnipäeva. Kaablitehase teise korruse filmikohvikus võib kaeda Andres Maimiku koostatud Eesti filmiplakati näitust "Puhta kunsti nimel", mis võtab kokku erinevad filmiplakatid läbi aegade, varaseimad tööd on pärit 1960. aastatest. Näituse kujundas Ivari Lipp.

Mardilaat on suurim Eesti-teemaline sündmus Soomes. Seekordse laada peateema on Läänemaa, mis tutvustab oma piirkonna turismiatraktsioone ja kultuuritegevust. Helsingi Kaablitehases peetaval laadal pakutakse maiustusi, käsitööd ja kunsti kogu Eestist. Sajad esinejad ja müügiletid toovad nädalavahetusel Mardilaadale kokku umbes 15 000 huvilist. Kõrvalprogrammina toimub erinevaid kontserte ja seminare ka mujal Helsinkis.

Laat on avatud kella 10-18.

Kontakt

Tuglase Selts
info@tuglas.fi
http://www.tuglas.fi/

Eesti Instituut tänab sündmuse partnereid ja korraldajaid:

Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, EAS / Enterprise Estonia, Läänemaa Turism

Vaata ka:
< TAGASI