Ungari: Eeva Pargi miniantoloogia ja "Edward von Lõngus"

Roham Bar
Dohány utca 22-24 Budapest Ungari
07.12.2013 13:00 - 22:00

JAK-Solitude rahvusvaheline kultuurifestival toimub teemal "Linn, tänav, kunst ja kirjandus". Festivalil tutvustatakse eesti ja saksa kaasaegseid autoreid, korraldatakse urbanismiteemalisi vestlusi ning avatakse Tartu ja Budapesti tänavakunstnike tööde näitus. Festivali puhul valmis Eesti Instituudi ja kirjastuse Pluralica koostöös antoloogia Eeva Pargi novellivalikuga, mis sisaldab ka seni ungari keeles avaldamata loomingut ja intervjuud autoriga.

Ajakava

13.00-16.00 Budapest seest ja väljast. Jalutuskäik linnas organisatsioonide BUPAP, Hosszúlépés ja KÉK spetsialistidega. (Osavõtutasu 500 HUF, registreerimine meiliaadressil jozsefattilakor@gmail.com)

16.00-17.00 saabumine Roham Baari

17.00-17.45 Vestlus linnast. Bori Koniorczyk ja Dávid Merker (Hosszúlépés, urbanistid), Anna Lénárd (BUPAP, projektijuht), Levente Polyák és Samu Szemerey (KÉK, arhitektid). Vestlust juhib Mátyás Dunajcsik (kirjanik ja kirjastuse Libri ilukirjanduse peatoimetaja).

18.00-18.45 Eeva Pargi miniantoloogia "Breviarium" esitlus. Vestlevad Ádám Gaborják (JAK-i esimees), Móna Dánél (kirjandusteadlane, ELTE Ülikool) ja Reet Klettenberg (Szegedi Ülikool, üks antoloogia toimetajatest). Vestlust juhib Gergely Lőrincz (Pluralica).Teksti loeb näitlejanna Annamária Láng.

Festivali puhul valmis Eesti Instituudi ja sihtasutuse Pluralica koostöös antoloogia Eeva Pargi novellivalikuga, mis sisaldab ka seni ungari keeles avaldamata loomingut ja intervjuud autoriga. "Breviariumi" eesmärk on tekitada ungari lugejates huvi kaasaegse eesti autorite vastu ning ette valmistada pinda nende tõlgete ilmumiseks. Seni on ilmunud Andrus Kivirähki ning Mehis Heinsaare loomingut tutvustavad "Breviariumid", mis osutusid edukaks. Väljaandjatel on plaanis antoloogiate ilmumine traditsiooniks muuta ja igal aastal mõni eesti kirjanik Ungaris fookusesse seada.

18.45 EST-HUN #2 linn, tänav, kirjandus - tänavakunsti näituse avamine

Üritusel osaleb Tartu tuntud tänavakunstiprojekt "Edward von Lõngus". "Edward" valmistab spetsiaalselt selle ürituse jaoks ainulaadse ja kohase teose, mis on inspiratsiooni saanud Budapesti linnast. Ungarit esindab kunstiprojekt "LITOS".

19.00-20.00 Vestlus saksa kirjaniku Katharina Bendixeniga. Küsib János Térey (luuletaja, kirjanik, näitekirjanik).

20.15-21.00 Solitude-lugemine: István László G., Zoltán Csehy, Kinga Tóth, lugemist juhib Szabina Ughy (luuletaja, toimetaja).

21.00-21.15 Budapesti naised - fotonäituse avamine (Szabina Ughy, fotograaf Máté Bach)

21.15 Levente Gyáni: N. A. O. (raamatuesitlus muusikaga, toimetaja Zoltán Sopotnik)

Koostööpartnerid:

Akademie Schloss Solitude
CEU Institue for Advanced Study

Kontakt

Eesti Instituut Ungaris
budapest@estinst.ee
Falk Miksa u. 22. fe. 2., 1055 Budapest, Ungari
(+36) 1 386 2462, (+36) 3 0423 7143
http://www.esztorszag.hu/

Eesti Instituut tänab sündmuse partnereid ja korraldajaid:

Kirjandusorganisatsioon Attila Józsefi Ring

Vaata ka:
< TAGASI