Ungari: TAB 2013 visioonivõistlus

FUGA - Budapesti Arhitektuurikeskus
Petőfi Sándor utca 5 Budapest Ungari
21.01.2014 18:00 - 22:00

Detsembris 2013 avati valiknäitus septembris aset leidnud Tallinna arhitektuuribiennaali visioonivõistlusel osalenud töödest. Näituse finissage'il kohtub arhitektuur filmiga ning eesti visioonid ungari arvamustega taaskasutatud sotsialismiaegse arhitektuuri teemal.

Rahvusvahelisel võistlusel esitasid arhitektid ja maastikuarhitektid tulevikuvisioone Väike-Õismäest ja pakkusid välja lahendusi, kuidas sellele omanäolisele linnaruumile lisaväärtust anda. Osalejate ülesanne oli tuua esile neid teemasid, mida nad pidasid Väike-Õismäe tuleviku puhul kõige tähtsamaks. Ühteaegu oluline oli esitada oma ideed nii planeeringu kui ka arhitektuurse lahenduse mõõtkavas, et pisilahendustega tegelemisel ei kaoks tervikpilt ja vastupidi.

86 kvalifitseerunud töö hulgas leidub väga erinevaid lähenemisi nii sekkumise ulatuselt kui ka filosoofialt. Tulevikuvisioonides nähti Õismäele ette suurejoonelisi parke, uut hoonestust, olemasoleva tagasihoidlikku ja ka suuremahulist ümberehitamist, uusi funktsioone, ühendussildu ja funikulööre, energiasäästlikku arengut ning erinevaid lahendusi elanikele isetegemiseks. Võistlusele esitatud töödest on näitusel eksponeeritud võidutööd, žürii äramärgitud tööd ja lisaks erinevatest teemadest huvitavamad lahendused.

Näituse finissage'i puhul korraldatakse ümarlauavestlus sotsialismiaegse arhitektuuri võimalustest tänapäeval.

Osalejad:

Karin Tõugu, arhitekt, näituse üks kuraatoritest
Levente Polyák, KÉK Kaasaegne Arhitektuuri Keskus, arhitekt
András Botos, visioonivõistlusel osaleja

Kell 20 näidatakse Veiko Õunpuu süsimusta komöödiat "Sügisball". Film räägib üksindusest, ahastusest ja lootusetusest. 2011. aastal valisid filmiajakirjanikud, õppejõud ja spetsialistid selle filmi läbi aegade parimaks eesti filmiks. Filmi tegevus leiab aset Lasnamäel.

Kontakt

Eesti Instituut Ungaris
budapest@estinst.ee
Falk Miksa u. 22. fe. 2., 1055 Budapest, Ungari
(+36) 1 386 2462, (+36) 3 0423 7143
http://www.esztorszag.hu/

Eesti Instituut tänab sündmuse partnereid ja korraldajaid:

FUGA Budapesti Arhitektuurikeskus, Eesti Arhitektuurikeskus, Tallinna Arhitektuuribiennaal

Vaata ka:
< TAGASI