Ungari: Kadri Voorand Trio kontsert Budapestis

Budapesti Muusikakeskus
Mátyás utca 8 Budapest Ungari
14.11.2014 21:00 - 23:00

Eesti džässi üheks hinnatuimaks ekspordiartikliks olev lauljatar Kadri Voorand astub maineka džässiklubi lavale koos Taavo Remmeli (kontrabass) ja Marek Taltsiga (kitarr).

1996. aastal asutatud Budapesti Muusikakeskuse tegevusalaks on klassikalise muusika, nüüdismuusika- ja džässkontsertide korraldamine ning plaatide väljaandmine. 2003-2012 oldi igal aastal toimunud Ungari kvaliteetseima džässisündmuse "Budapest Jazz Festival" eestvedaja. Missiooniks on tutvustada Ungaris Euroopa džässi olulisemaid tendentse ja tegijaid ning luua sidemed ungari ja välismaa džässmuusikute vahel. Pärast Budapesti Muusikakeskuse uue hoone avamist aastal 2013 asendusid džässifestivalid regulaarselt toimuvate kontsertidega, mis leiavad aset džässiklubis Opus. Tänu oma kontserdisaalile ning klubile on muusikakeskus pooleteise aastaga tõusnud Budapesti muusikaelu üheks juhtivaks tegijaks.

Eesti džässile on suur tunnustus, et Kadri Voorand Trio saab esimese eesti kollektiivina poolteist aastat pärast Budapesti Muusikakeskuse džässiklubi avamist siin lavale astuda. Eesti džässistseeni aktiivse ja mitmekülgse tegelasena ei vaja Kadri Voorand pikemat tutvustamist. Ta esines käesoleva aasta maikuus Budapestis EUNIC-u Ungari klastri korraldatud kontserdil "EU Jazz Ekspress". Kuigi Kadri Voorandi etteaste piirdus kontserdi struktuuri ja osalejate arvu tõttu ainult kolme looga, võttis publik ta lausa tormilise ovatsiooniga vastu, tekitades soovi kutsuda teda koos oma kaasmuusikutega esinema täispikale kontserdile.

Kontakt

Eesti Instituut Ungaris
budapest@estinst.ee
Falk Miksa u. 22. fe. 2., 1055 Budapest, Ungari
(+36) 1 386 2462, (+36) 3 0423 7143
http://www.esztorszag.hu/

Eesti Instituut tänab sündmuse partnereid ja korraldajaid:

Budapesti Muusikakeskus

Üritust toetavad:
Eesti Kultuurkapital

Vaata ka:
< TAGASI