Ungari: fookuses Tartu Uus Teater – "Liha luudel"

Eesti Instituut Ungaris
Falk M. u. 22. fe. 2 Budapest Ungari
24.11.2015 18:30 - 20:15

Eesti Instituudi Ungari esinduse teatriõhtute sarjas näidatakse sel korral Kertu Moppeli etendust "Liha luudel". Sissejuhatuse teeb teatriteadlane Ildikó Sirató.

"Liha luudel" on eksperiment peoteemadel. See sai alguse mingisugusest igatsusest sisukama, mõtestatuma, haprama, tundlikuma, ausama järele. Mõtlesime elule, milles surm ei oleks mitte halvav hirm ning paaniliselt välditav ebamugavus, vaid elu loomulik osa – seesama, mis elu mõttekaks ja täielikuks teebki. Mõtlesime sellele, et meie ühiskonnas on praktiliselt kaotsi läinud initsiatsiooniriitused ning veel kolme-neljakümneseltki võib täiskasvanukssaamist edasi lükata. Kas see omakorda ehk ei tekitagi surmahirmu, sest suured etapid elust jäävad justkui vahele? Mõtlesime sellele, millal oli viimati juba hommikul ärgates pidupäevatunne ning millest see sõltub. Miks see tõstetud, pidulik, eriline tunne elust kadunud on, kas sellepärast, et kõik on kogu aeg olemas ja kättesaadav? Miks ei õnnestu kunagi minna kõige paremale peole, vaid alati on tunne, et kusagil mujal on veel parem? Kui loodaks vähem sellele, et ehk midagi juhtub, ning paneks rohkem ise juhtuma, suudaks selle tunde ehk üles leida?

Seepärast viime ise läbi oma initsiatsiooniriituse – kellega, selle otsustab igal etendusel loos. Eksperiment seisneb selles, kas meil õnnestub seda tehes olla aus – ja kui ei õnnestu, siis mispärast.

Laval on Maarja Mitt, Katariina Ratasepp, Liisa Pulk, Lauri Kaldoja, Roland Laos, Jüri Tiidus (Eesti Draamateater) ja Hendrik Toompere jr (Eesti Draamateater).

Lavastaja Kertu Moppel
Kunstnik Arthur Arula
Dramaturg Maria Lee Liivak
Muusikaline kujundaja Lauri Kaldoja
Valguskujundaja Priidu Adlas

Sissepääs prii.

Kontakt

Eesti Instituut Ungaris
budapest@estinst.ee
Falk Miksa u. 22. fe. 2., 1055 Budapest, Ungari
(+36) 1 386 2462, (+36) 3 0423 7143
http://www.esztorszag.hu/

Vaata ka:
< TAGASI