Ungari: Argo Valsi ja Liis Ringi kontsert Auróras

Auróra
Auróra 11 Budapest Ungari
11.11.2015 20:00 - 22:30

Kitarrist Argo Vals ja pianist-laulja Liis Ring annavad oma Lõuna-Euroopa turneel kontserdi Ungari pealinna põnevaimas alternatiivklubis Auróra.

Noort kitarristi ja heliloojat Argo Valsi on peetud Eesti süvasuunitlusega instrumentaalpopi üheks olulisemaks klotsiks. Oma nelja sõbra – elektrikitarri, rütmilisi rahutusi haukuva trummimasina, looper'i ja efektipedaalide – kaasabil loob Argo Vals helimaastikke, millel kohtuvad tunnetuslikult džässile, ambient'ile, elektroonikale ja math rock'ile omased kõlad.

Need helilained on ehtinud Eesti Vabariigi aastapäeva presidendivastuvõttu, tantsuetendusi ja telesaateid ning jõudnud otsaga Ameerika ühte suurimasse indie-raadiojaama KCRW, The Guardiani muusikasoovituste nimekirja ja ka augustikuisele suveõhtule Tahkuna tuletornis. Novembrituuril esitleb Argo Vals oma värsket plaati "Nokturn".

Liis Ring on uus Eesti artist, kes põhiliselt elab Göteborgis Rootsis. Kuigi paljude jaoks ilmselt tuntud bändidest nagu Talamak ja Animal Drama, ei ole Liis Ringi soolomaterjali kuuldud enne 2013. aasta sügist, mil kodumaised indie- ja alternatiivmuusikagurud Eesti Popsist ja Kohviradiost hakkasid oma raadiosaadetes mängima SoundCloudist leitud demosalvestusi. Ei läinud aastatki, kui plaadifrima Õunaviks andis välja debüütalbumi "Fables of a Faraway Land", mis on omal veidral moel toimiv segu R'n'B-st, indie pop'ist ja džässist, õrna klassikalise puudutusega.

Sissepääs tasuta, annetused on teretulnud.

Kontakt

Eesti Instituut Ungaris
budapest@estinst.ee
Falk Miksa u. 22. fe. 2., 1055 Budapest, Ungari
(+36) 1 386 2462, (+36) 3 0423 7143
http://www.esztorszag.hu/

Vaata ka:
< TAGASI