Ungari: Kätlin Kaldmaa miniantoloogia esitlus

Írók Boltja
Andrássy u 45 Budapest Ungari
02.12.2016 17:30 - 19:00

2011. aastal algatas Eesti Instituudi Ungari esindus koostöös Ungari kirjastusega Pluralica miniantoloogiate sarja kaasaegse Eesti lühiproosa tutvustamiseks Ungaris. Nn breviaariumite sarjas on seni ilmunud Andrus Kivirähki, Mehis Heinsaare, Eeva Pargi, Jaan Unduski ja Jan Kausi novellid, kuuendana jõuab kaante vahele Kätlin Kaldmaa miniantoloogia.

Kätlin Kaldmaa (sünd 1970) on vabakutseline luuletaja, kirjanik, kirjanduskritiik ja ajakirjanik. Aastal 2012 Friedebert Tuglase novelliauhinnaga premeeritud autori keelekasutus on viimseni viimistletud ja poeetiline. Tema sümbolirohked, intensiivsed, maagilise realismina kirjeldatud tekstid on seni ilmunud soome, inglise, araabia ja islandi keeles. Eesti Instituudi breviaarium on Kätlin Kaldmaa esimene ungarikeelne raamat.

Kogumiku jaoks välja valitud novellide fookuses on naistegelased, mis mõjub eriti värskendavalt meeste domineeritud Ungari kirjandusmaastikul ja pakub kohalikule lugejale uusi perspektiive Eesti kaasaegse kultuuri avastamisel.

Kuuenda köite ilmumise puhul uuendatakse sarja disaini: raamatu illustraatoriks paluti Anne Pikkov, kes joonistas pildid ka esimesele Eesti-Ungari koostöös ilmunud lasteraamatule "Lilla kuningatütar" (autor Péter Dóka). Kogumik sisaldab lühijutte "Kahekümne aasta pärast", "Ailill", "Tsölibaat", "Väike terav nuga", "Uue aja laps" ja "Lastekaitsepäev".

Raamatut esitletakse Budapesti kirjandustegelaste soosituimas raamatukaupluses nimega "Kirjanike pood", kaasa löövad laulja ja näitleja Mari Jürjens ning näitleja Annamária Láng.

Kontakt

Eesti Instituut Ungaris
budapest@estinst.ee
Falk Miksa u. 22. fe. 2., 1055 Budapest, Ungari
(+36) 1 386 2462, (+36) 3 0423 7143
http://www.esztorszag.hu/

Üritust toetavad:
Eesti Kultuurkapital

< TAGASI